Vesipiip ja sigarett: 5 põhjust, miks vesipiibu tegemine on parem kui suitsetamine
Hookah vs cigarettes - 5 reasons why smoking hookah is better than smoking cigarettes

Vesipiip ja sigarett: 5 põhjust, miks vesipiibu tegemine on parem kui suitsetamine

Oh, kui palju me oleme kuulnud arutelusid teemal, kumb on parem – kas vesipiibu tegemine või suitsetamine. Tõenäoliselt on need arutelud kestnud vähemalt sama kaua kui me tunneme vesipiipu. Olgugi, et sellele küsimusele on erinevaid lähenemisi, vaatame me sotsiaalset poolt ning anname oma panuse sellesse diskussiooni. Siin on viis põhjust, miks vesipiibu tegemine on meie arvates parem kui suitsetamine.

#5 Vesipiibule on lai maitsevalik
There is a wide variety of flavors available

Esimene põhjus, miks vesipiibu tegemine on parem kui suitsetamine on lihtne – vesipiibu puhul on maitsevalik praktiliselt lõputu. Astu mistahes kauplusesse, mis vesipiipudega tegeleb ning sa leiad enda eest selle kirju maailma. Võid vabalt valida klassikalise tubaka, nikotiinivaba tubaka, aurukivid ning geelid. Pole vahet, millise valid, elamus on igal juhul küünlaid väärt.

Neil kõigil on omad plussid ja miinused – küllap räägime sellest kunagi tulevikus. Aga lühidalt – kui sa tahad saada seda õiget tunnet vesipiibusessioonist, vali klassikaline tubakas. Kui aga soovid lihtsalt seltskondlikku tegevust ja veidi oma tervisele pai teha, vali niktoonivabad tooted – aurukivid või -geelid.

 

#4 Vesipiip maitseb paremini
Tastes better

Teine värav selles kujutletavas jalkamatšis vesipiibu ja suitsetamise vahel lüüakse jälle suitsetamisele – vesipiip lihtsalt maitseb paremini. Olgu, ka sigarettidele on olemas erinevaid maitseid – kirsitubakas, vanilje- või konjakimaitselised sigarillod ja nii edasi. Aga nad kõik jätavad siiski kibeda ja ebameeldiva maitse suhu ning huultele.

Samas, vesipiibusessiooni järel sa sellist tunnet kindlasti ei koge. Kui oled oma vesipiibu õigesti ette valmistanud, siis kindlasti mitte. Küll aga tunned sa värsket marja- või puuviljamaitset. Ja kellele ei meeldiks see!?

#3 Vesipiipu saab teha ka siseruumides

You can do it indoors

Photo: tabacum.ru

Tead, mis on veel äge vesipiibu puhul? Sa võid seda vabalt teha ka toas ilma, et peaksid kartma, et su riided, kardinad ja diivan lõhnab sigarettide järele. Tõsi, ka vesipiip jätab teatud lõhna tuppa, aga seda ei saa võrreldagi suitsetamisest tekkiva lõhnaga.

Kui otsustad piipu teha siseruumides, soovitame kindlasti avada aken või mitu – nii saad keskenduda sessiooni nautimisele, tunned end värskemalt ning hea emotsioon kestab kauem.

PS! Hekkpipe’i võid väga edukalt kasutada ka õues. Loe meie blogipostitust 2017. aasta parimatest kaasaskantavatest vesipiipudest ja ülevaadet kaheksast kohvikust, kus Eestis vesipiipu teha saad.

 

#2 Vesipiip kestab kauem
It lasts longerSuitsetamine on nagu seks – meile kõigile meeldib, kui see kestab kaua. Ja kauem kestmine on järjekordne põhjus, miks vesipiip on parem kui suitsetamine. Kui tavalist sigaretti saad teha keskeltläbi 20 mahvi, siis keskmine piibusessioon kestab umbes 200 mahvi. See tähendab kümme korda rohkem naudingut ja 10 korda rohkem lõbu!

Piibusõbra nõuanne – soovitame piibutada seltskonnas. Kui sa otsustad kõik need 200 mahvi üksinda ära teha, võid saada lisaks naudingule ka peavalu. Aga võib ka minna teisiti. Igal juhul ei saa sa öelda, et me sind hoiatanud poleks. 🙂

#1 Müstiline x-faktor – kõige olulisem põhjus, miks vesipiip on parem kui suitsetamine

The mystical X factor - the main argument in the hookah vs cigarettes discussion

Kas nõustud meiega, et vesipiibu tegemine on omamoodi rituaal ning seal on see müstiline x-faktor? Piibu ettevalmistamine, tubaka valimine, söe süütamine ja nii edasi – see kõik aitab sul end ette valmistada eesootavaks naudinguks ja olenguks. Ja iga seltskonna hing olemine – see on täpselt see, milles Hekkpipe on hea!

Nii et tule ja ühine meie seltskonnaga!

 

See oli meie vaade teemale, miks vesipiip on parem kui suitsetamine. Seltskondlikus plaanis peaksid need viis põhjust sind veenma teemal vesipiip vs suitsetamine oma seisukohta kujundama. Ära unusta postitada mälestusi oma piibusessioonidest Instagrami hashtagiga #hekkpipe.

 

Full disclaimer: me ei väida, et nikotiiniga tubakas ja vesipiibu tegemine on kuidagigi tervislikum kui tervisele vähem kahjulik kui suitsetamine – ei ole. Olgugi, et vesipiibutubakas ei sisalda tõrva. Igal juhul on kindlad olukorrad ja põhjused, miks vesipiibu eelistamine on parem. Lisaks faktile, et sa võid alati valida nikotiinivaba toote klassikalise tubaka asemel, eks?

Hakka trükkima ja otsimiseks vajuta Enter klahvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.