Miks on puidust vesipiip parem kui klaasist Egiptuse vesipiip?
Miks puidust vesipiip on parem kui klaasist vesipiip

Miks on puidust vesipiip parem kui klaasist Egiptuse vesipiip?

Puidust vesipiip on tulnud selleks, et jääda. Puit on aegade algusest olnud väärtuslik materjal ning tänapäeval näeme puidust nutitelefonide ümbriseid, puidust päikeseprille ning isegi puidust kikilipse, mis kõik on ennast inimeste südametesse murdnud. Selles postituses soovime tõestada, miks puidust vesipiip on parem kui klaasist Egiptuse vesipiip. Järgnevalt toome 5 põhjust, miks iga vesipiibufänn võiks omada vähemalt ühte puidust sõpra! Loe aga lahkesti edasi.

1. Puidust vesipiibud on vastupidavamad

Puidust vesipiibud on vastupidavamad - Liis Sinitamm

Foto: Liis Sinitamm

 

Kas oled kunagi pillanud veiniklaasi põrandale? Meie näiteks oleme. Ning üheksal korral kümnest puruneb klaas miljoniks tükiks. Kuid kas sa oled kunagi pillanud maha puidust lõikelaua? Halvimal juhul võib lõikelaud natuke kriimustada saada.

Seepärast ongi puidust vesipiibud paremad kui klaasist vesipiibud – puit on tahes tahtmata tugevam! Hekkpipe vesipiibud näiteks on valminud tugevate eesti käte vahel ega purune peaaegu mitte kunagi. Vähemalt mitte normaaltingimustes. 😉

Kas oled näinud eksperimenti, mis juhtub, kui Hekkpipe vesipiip kukub vaibale? Kui pole, siis peaksid vaatama!

2. Puidust vesipiipudes on vähem detaile 

Puidust vesipiipudes on vähem detaile

Me kõik alustasime kuskilt. Tõenäoliselt oli sinu esimene vesipiip klaasist ning toodetud Egiptuses. Kas sa oled kunagi mõelnud sellele, kui palju sa kulutad oma aega vesipiibu ülesseadmisele? Tavapäraselt puidust vesipiibud, nagu näiteks Eestis toodetud Hekkpipe koosnevad oluliselt vähematest detailest (keskmiselt on vähem 3 kuni 6 detaili). Sellest tulenevalt on neid lihtsam üles seada. Mida vähem detaile sinu vesipiip sisaldab, seda väiksema tõenäosusega võib midagi kaotsi minna või läbi kuluda. Mis võiks olla hullem sellest, kui oma järgmise vesipiibusessiooni ettevalmistamise ajal avastad ühtäkki, et tuhaalus on kadunud. Või üks kõik mis muu detail. Valides puidust vesipiibu valid lihtsama elu!

 

3. Puidust vesipiipe on lihtsam puhastada

Puidust vesipiipu on lihtsam puhastada

Kuna puidust vesipiip on valmistatud väiksemast hulgast detailidest, on seda ka lihtsam puhastada. Mida vähem aega kulutad puhastamisele, seda rohkem aega veedad oma vesipiipu nautides. Klaasist Egiptuse vesipiibud on tavapäraselt rohkete kumerustega, sisaldades palju nurki ja ääretaguseid, mis määrduvad ning mida on puhastada keeruline või peaaegu võimatu. Kindlasti leidub ka puidust vesipiipusid, mis säravad oma keerukusega ning omavad sarnaseid murekohti. Eesti toode, Hekkpipe, seevastu lähtub põhjamaisest stiilist ja põhimõttest: lihtsuses peitub võlu. 

See ei tähenda muidugi seda, et klaasist vesipiipe on võimatu puhastada – kindlasti mitte. Lihtsalt puidust vesipiibud on kasutajasõbralikumad. Pärast kasutamist saad oma vesipiibukarbi niiske lapiga üle pühkida ning muud detailid veega ära loputada. Ja ongi kõik – oled juba valmis järgmiseks sessiooniks.

Loe ka meie blogipostitust sellest, miks vesipiibu puhastamine on oluline ja kuidas seda õigesti teha.

 

4. Puidust vesipiip on kergem ja paremini kaasaskantav

Puidust vesipiibud on kergemad ja paremini kaasaskantavad - Meric Massahli

Pildi autor: Meric Massahli

Kas 1 kg kaaluv klaas on raskem kui 1 kg kaaluv puit? Ei ole. Kas klaasist vesipiip on aga raskem kui puidust vesipiip? Tõenäoliselt küll. Muidugi leidub ka erandeid nagu näiteks insahAR 1.3, mis kaalub 5,5 kg. See on juba sama hea kui oma seljakotis allveelaeva kaasas kanda.

Kõige raskem detail klaasist vesipiipude puhul on tavaliselt vaas. Hekkpipe vesipiibukomplektis on aga vaasi asemel näiteks ultra-kerge alumiiniumist pudel. Seetõttu on kogu komplekt juba kergema kaaluga.

Ja kergus tuleb eriti mängu siis, kui soovid oma vesipiipu kusagile kaasa võtta. Näiteks Hekkpipe Hexagon – kaaludes kogu oma kompletsuses 1 kg, sobitub ideaalselt sinu seljakotti. Miks mitte võtta oma vesipiip kaasa väikesele jalutuskäigule või matkale? Hekkpipe on selleks igatahes valmis, kui sina oled. Uuri lähemalt ka meie kõige kaasaskantavama vesipiibu kohta – Hekkpipe Active!

 

5. Puidust vesipiibud näevad lihtsalt ägedad välja!

Naine hõljub tehes Hekkpipe vesipiipu

Pildi autor: Swisshisha

Sellele on raske vastu vaielda, kas pole? Puidust vesipiipudele on üldjuhul võimalik lisada endale meelepärane graveering. Kasutades graveeringu võimalust võid peagi avastada enda käte vahel täiesti omalaadse ning unikaalse väljanägemisega vesipiibu. 

Boonuseks jagame me tegime hiljuti tehtud uurimistööd kõige ägedamatest puidust vesipiipudest, mis on saadaval 2018. aastal. Ülevaatest leiad, et turul leidub terve hulk erinevaid puidust vesipiipe, üks uhkem kui teine.

Isegi kui sa ei ole regulaarne vesipiibu kasutaja, võid siiski vesipiibu omamisest kasu saada. Kujutle vaid ette Wooglit või Hekkpipe Deluxe oma kummuti peal kaunistamas kodust interjööri. Kas see ei näe mitte suurepärane välja? Kusjuures Hekkpipe Deluxe on teadaolevalt ainuke vesipiip, mis on valmistatud naha ja tammepuidu kombost, tehes sellest ühe kõige eksklusiivsema lihtsasti kaasaskantava vesipiibu maailmas.

Muidugi on huvitav klaasist vesipiibuvaasis tekkivaid mulle jälgida, kuid kas see vaatepilt on kokkuvõttes ägedam kui puidust vesipiip? Meie ei ole selles nii kindlad.

 

Kui meie ülalmainitud põhjustest ei piisanud, siis võta meie boonusnõuannet kuulda – why the HEKK not? 😉

Kui otsid oma klaasist vesipiibule asendust, siis miks mitte proovida ühte meie kolmest Hekkpipe vesipiibust? Mida sul kaotada on? Mitte midagi. Samal ajal võid aga võita kvaliteetsed vesipiibusessioonid, ägeda väljanägemise ja vastupidava toote.

 

Vaata kindlasti meie puidust vesipiipude valikut ja vali oma lemmik meie veebipoest!  

Ära unusta postitamast ka oma mälestusi Hekkpipe vesipiibu seltsis Instagrami kasutades hashtag’i #hekkpipe.

OSTA OMA HEKKPIPE KOHE

Jaga

There are no comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakka trükkima ja otsimiseks vajuta Enter klahvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.