Vesipiip ja joogid | Parimad joogid, mida vesipiibuga nautida
Hookah-and-drinks-The-best-drinks-to-enjoy-with-hookah

Vesipiip ja joogid | Parimad joogid, mida vesipiibuga nautida

Vesipiip ja joogid – mida, millal, kui palju ja miks üldse? Neile küsimustele saad siit artiklist vastuse. Loe edasi ja saa vihjeid, milliste trendikate jookidega vesipiipu nautida. Pea meeles, et siin räägime jookidest, mida piibusessiooni kõrvale juua, mitte vaasi ega pudelisse kallata, eks? 🙂 

 

Pea meeles, et kui tarbid nikotiiniga (ja kellele see ei meeldiks, eks?) tubakat, on vesipiibu kõrvale väga oluline (ei, päriselt – väga oluline!) juua piisavalt vedelikku. Postituse lõpus avame kaardid ja räägime sellest lähemalt, aga siin nad on – meie TOP 6 joogid, mida nautida Hekkpipe vesipiibu kõrvale. Loe kindlasti lõpuni, et saada teada, milline on meie parim valik.

#6 Vesipiip ja piim – põnev valik vesipiibujoogiks

vesipiip ja piim - põnev vesipiibujook

Foto: cookinglight.com

“Piim!?” imestad sa kindlasti. Aga päriselt, külma piima joomine vesipiibu kõrvale võib olla väga hea vaheldus su halli argipäeva. Külmad joogid on üldse hea valik, aga piim on samal ajal ka kasulik – see täidab ka veidi su kõhtu, nii et lühike matk külmkapini ja tagasi võib vabalt mõneks muuks korraks jääda. Piimale alternatiiviks võid proovida ka kakaod, kui oled magusasõber.

Jah, me teame – piim ei sobi kõigile. Aga sa võid alati asendada klassikalise lehmapiima sojapiimaga, võib-olla isegi vanilje- või šokolaadimaitselisega. Seega, anna piimale võimalus!

 

#5 Vesipiip ja värskelt pressitud mahl

vesipiip ja värskelt pressitud mahl

Foto: Hàn Vi Phạm Thị

Tõsi, see joogikombinatsioon ei kõla nii intrigeerivalt kui eelmine. Aga hei, ära põe! Värskelt pressitud mahl on vesipiibuga hea kombinatsioon, mida proovida. Haara klaas apelsini- või greibimahla piibusessiooni kõrvale ja sa ei kahetse!

Mahl, eriti värskelt pressitud mahl teenib kahte eesmärki samal ajal – see värskendab (tarbi külmalt, eks?) ja annab ka energiat.

 

#4 Vesipiip ja kohv

vesipiip ja kohv red bull

Foto: @msroosimaa

Ole sa hommiku- või ööinimene – kohv on alati hea valik piibu kõrvale ja seda kahel põhjusel. Esiteks, kohv neutraliseerib tubakamaitset. Pole vahet, kas sulle meeldib magus tubakas nagu arbuus või kirss, või oled sa hoopis piparmündifänn, kohv annab su maitsemeeltele puhkust. Nii saad oma piibusessiooni kauem nautida. Võib-olla isegi teha teise sessiooni kohe otsa?

Teiseks, kohv hoiab sind ärkvel ja koos piibuga võib sul aidata isegi paremini keskenduda. Aga igaks juhuks tasub meeles pidada, et kui sa paned Red Bulli oma kohvi sisse, hakkad sa tõenäoliselt varsti kuulma värve. 🙂

Kui kardad, et kohv ei lase sul pärast uinuda, proovi kofeiinivaba – sama palju maitset, aga palju rohkem und.

 

#3 Vesipiip ja õlu/siider või vein

alkohol ja vesipiip

Foto: @edvinlaani

Kes meist poleks teinud Hekkpipe’i pidudel või muudel üritustel, saatjaks erinevad alkohoolsed joogid. Selles pole midagi halba, aga me soovitame piirduda õlle või siidriga. Võid kindel olla, et need pisikesed mullikesed õlles ja siidris koos tubakaga tekitavad sinus hea enesetunde.

Kui mõtled, millist õlut või siidrit valida, haara pigem millegi heleda järele (ja hele tähendab ühtlasi väiksemat alkoholisisaldust – su tervis tänab sind!). Mida tumedam alkohoolne jook, seda vähem tunned sa tubakamaitset. Kui tahad käia ajaga kaasa, proovi mõnda fancyt IPAt.

Siidri puhul on meie soe ja sõbralik soovitus proovida pigem naturaalseid kui magusaid kunstlikke siidreid – nii saad parima maitseelamuse. Aga kui sulle tõesti magus meeldib, eksperimenteeri tubakaga ja sega olemasolevaid piparmündiga.

Kui oled rohkem veinisõber, siis tegelikult kehtib ka siin sama põhimõte – magusa tubakaga pigem kuivem vein. Kui aga naudid piparmündiga või muud värske maitsega tubakat, võid soovi korral valida poolkuiva või magusa veini. Maitse asi, nagu öeldakse.

Loe täpsemalt vesipiibu ja alkoholi tarbimise teemal (inglise keeles).

Ja ära unusta – kui oled kaine autojuht, on alati võimalus piirduda alkoholivaba õlle või siidriga.

 

#2 Vesipiip ja must/roheline (piparmündi)tee

kas vesipiibust võib hakata halb

Foto: @edvinlaani

Teega on selline lugu, et sa ei pea olema inglane ning kell ei pea olema viis, et seda klassikat nautida. Muide, kas teadsid, et vesipiipude ajalugu ulatub Araabia- ja Lähis-Ida riikidesse, kus vesipiip oli sealse kultuuri ja traditsioonide osa?

Peale vesipiipude meeldis sealsetele ka väga tee – just sellepärast võiksid vähemalt korra elus proovida musta teed oma Hekkpipe’i kõrvale. Olgem ausad, must tee ise ei pruugi alati maitseda nagu taevane õnnistus ja mõnikord võib tuua tagasi valusad mälestused kooliaja mustast ja jahtunud sidruniteest, aga paar lonksu vesipiibu tegemise vahele puhastab su maitsemeeled ja ergastab mõttetööd.

Kui sulle meeldivad turvalised valikud, proovi rohelist või piparmünditeed. Või hoopis jääteed, kui vajad jahutust?

 

#1 Vesi – parim vesipiibu ja joogi kombo!

vesipiip ja vesi - parim vesipiibujook

Foto: Jaanus Jagomägi

Ja nüüd – ole valmis lõpubossiks. Nii nagu käärid võidavad alti paberit, on vesi alati peajagu kõigest muust üle. See on veidi nagu viin – sega seda ükskõik millega! Meie 12 punkti lähevad kurgi- ja/või sidrunimaitselisele veele – väga värskendav kogemus JA kasulik samal ajal.

Võid julgelt proovida ka karboniseeritud vett ja lisada sinna näiteks marju. Ääremärkusena – karboniseeritud on supervalik seni, kuni sa ei vali soolast mineraalvett nagu Vytautas, Borjomi vm. Sellise maitsega vesi rikub tõenäoliselt su sessiooni ja lämmatab kõik maitsed, mida sa piibusessiooni ajal tunda tahaksid.

Vesi on oluline ülalmainitud vedelikutarbimise vaatenurgast. Käsi püsti, kes on teinud vesipiipu ja lõpetanud uimasena või sootuks peavaluga? Tunnistame, et ka meil on seda aeg-ajalt ette tulnud. Selles pole midagi imelikku – su keha annab sulle lihtsalt märku, et ta ei suuda sellise nikotiinikogusega hakkama saada. Kõige lihtsam “ravim” selle vastu on piisavas koguses vedeliku tarbimine või kerge ampsu haaramine enne sessiooni.

 

Kokkuvõtlikult – võid juua kõike, mis sulle meeldib seni, kuni sa vähemalt midagigi jood! Ja neile, kes lõpuni lugesid, tuleb seekordne viimane nõuanne – soovitame alati jälgida, et jook toetaks valitud tubakat. Kui tarbid magusat tubakat, võiks jook olla midagi kuivapoolset. Või kui jood midagi magusat, siis vastupidi.

 

Anna meile kindlasti teada, kui oled proovinud mõnda joogi- ja piibukooslust, mida siin kirjas pole. Ära unusta postitada ka oma hetki Hekkpipe’iga Instagrami hashtagiga #hekkpipe!

 

Terviseks!

Hakka trükkima ja otsimiseks vajuta Enter klahvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.