Kuidas teha nii, et vesipiip maitseks värskelt?

Kuidas teha nii, et vesipiip maitseks värskelt?

Oleme korduvalt kuulnud vestlusi, kus räägitakse, kui kehvasti üks või teine vesipiip maitseb. Need kommentaarid teevad meid kurvaks, sest ideaalne vesipiip (nagu Hekkpipe, eks) peaks olema maitsev ning pakkuma võimalust lõõgastumiseks, mitte kõrvetama su kurku ja ajama köhima. Aga hea piibu ettevalmistamine pole raketiteadus – lihtsalt jälgi neid nõuandeid ning võid olla kindel, et su vesipiip maitseb värskelt. Siin nad on!

 

Kasuta jääd ja külma vett

Use ice and cold water

Kõige olulisem nõuanne, mida vesipiibu ettevalmistamisel jälgida, on külma vee kasutamine. Sinna pole midagi teha – vesi läheb piibusessiooni ajal pudelis soojaks, nii et mõistlik on mitte sooja vett kohe panna. Muidu läheb see ju üha soojemaks.

Võid külma vee asemel proovida külma piima või vee ja külma piima segu – nii saad sa paksu ja tiheda tossu. Paks ja tihe toss on näiteks suitsuringide tegemise põhiline eeltingimus. Või ringide, mis lähevad läbi ringide.

 

Kasuta niisket ja värsket tubakat

Use wet and fresh quality tobacco

Foto: @fiiiruu

Liigume edasi. Järgmine nõuanne, mis aitab su vesipiibule värskema maitse anda, on jälgida, et hoiaksid tubakat kuivas ja otsese päikesevalguse eest eemal.

Kui sa juba tead, et ees ootab pikem periood, mil sa vesipiipu ei tee, pane tubakas taassuletavasse õhukindlasse pakendisse. Ja see pakend omakorda külmikusse – nii püsib tubakas kõige kauem värskena.

Pea aga kindlasti meeles, et hea piibusessiooni eeldus on tubakas. Nii et alati tasub investeerida kvaliteetsesse tootesse.

Kui leiad sahtli põhjast vana paki tubakat, püüa kuidagi teha kindlaks teha, kas see on avatud rohkem või vähem kui kaks kuud tagasi. Kui rohkem, siis soovitame inimeksperimente mitte läbi viia ja poest uus pakk tubakat osta. 🙂 Kui sa aga pole päris kindel, proovi seda nõuannet – sega vana tubakas värskega, et kogeda uusi maitseid.

 

Puhu piibust ja voolikust õhku välja

Don’t forget to blow some air out

Foto: @reggich

Veel üks lihtne trikk, kuidas vesipiip värskelt maitsema panna, on aeg-ajalt õrnalt voolikusse puhumine.

Voolikusse puhumine tähendab vesipiibu tegemise kontekstis, et voolikusse puhutud õhk liigub pudelisse ja sealt omakorda kesktoru kaudu läbi ventiili piibust välja.

Nii toimub piibus õhuvahetus, kus tehakse ruumi “uue” suitsu jaoks, mis vahetab välja “vana”. Ainult ära liiga kõvasti puhu, muidu võib juhtuda, et vesi satub pitsi ja rikub kõik – sessiooni, tuju ja kui sul üldse ei vea, siis ka su piibu.

 

Kasuta parajas koguses tubakat ja sütt

Use the appropriate amount of tobacco and coal

Foto: Sten-Ander Ojakallas

Jah, muidugi – vahel on vaja anda endast kõik, aga see põhimõte ei kehti tubaka kohta! Mõtle hoopis niipidi, et vähem on parem, just nagu alkoholigagi.

Soovitame panna tubakat kuni tubakapitsi ülemiste aukudeni, kui kasutad Hekkpipe vesipiibupitsi. Nii jääb piisavalt ruumi fooliumi ja tubaka vahele. See omakorda aitab ennetada kõrbenud tubaka sattumist pitsis olevatesse aukudesse.

Teine hea nipp on kasutada sobivat sütt. 40mm läbimõõduga söed sobivad ainult vesipiipudele, millel on väga suur pits. Kui sa oled Hekkpipe’i pereliige, eelista standardsuuruses 33mm kiirsütt või naturaalsütt. Loe, kuidas valida õige süsi, meie blogist!

Et võtta tubakast maksimum, liiguta sütt iga 5-7 minuti tagant, et vältida tubaka kõrbemist. Samuti soovitame murda süsi tükkideks – nii saad sa kuumust pitsil paremini kontrolli all hoida. ¾ söest on meie kogemuse põhjal igati piisav.

 

Kasuta kesktorniga ehk vortex tüüpi pitsi nagu Hekkpipe’i vesipiibupits

Use a vortex bowl (like Hekkpipe Bowlie)

Foto: Jaanus Jagomägi

Hea piibusessiooni saladus on ka korralik tubakapits – näiteks nagu Hekkpipe’i vesipiibupits. Võrreldes nö tavalise pitsiga on Hekkpipe’i pitsi keskel spetsiaalne koonus, mis ei lase tubakavedelikku pitsist välja voolata ja muudab nii su vesipiibu maitse värskeks.

Kesktorniga pitsi augud ei paikne mitte põhjas nagu oleme harjunud, vaid koonuse sees. Põhjuseks see sama – et muuta vesipiip iga olengu hingeks.

Kaalu ka kümne euro investeerimist, et soetada endale teine tubakapits. Miks see hea on, loe siit.

 

Kasuta “külma otsa” või külmutatavat voolikut

Use an ice hose tip or a freezable hose

Kui eelmainitud lahendused ei ole sulle piisavad, võid proovida ka “külma otsa” või külmutatavat voolikut. Külmutatav voolik on voolik nagu iga teine – see on pestav ja teeb kõike praktiliselt samamoodi nagu su tavaline voolik. Ainus vahe on selles, et külmutatava vooliku otsa käib väike lisavidin, mis muudab suitsu mahedaks ja jahedaks ning aitab sul saada parim piibusessioon.

Hea uudis on see, et külmad otsad ja voolikud on enamasti universaalsed, nii et saad seda kasutada mistahes vesipiibuga – aga eriti Hekkpipe’iga. Külm ots püsib jahedana umbes tunnikese.

Turul on lai valik külmi otsi ja külmutatavaid voolikuid – leia oma lemmik!

 

Hoolitse oma vesipiibu eest – kõige olulisem nipp, kuidas teha nii, et vesipiip maitseks värskelt

Take care of your hookah - the essential tip to make your hookah taste fresh

Viimasena, aga mitte vähem olulisena – ära unusta oma vesipiibu eest hoolitseda. Sinu vesipiibul on ka tunded, onju! Kindlasti puhasta piip pärast iga sessiooni ja vahel ka sessioonide vahel. Alati (ei, päriselt – ALATI!) pese tubakapits, kesktoru ja pudel.

Ära unusta ka voolikut! Lase soe vesi läbi vooliku ja pärast pesemist riputa kuhugi, et üleliigne vesi välja voolaks. Kui paned vooliku kohe pärast pesemist karpi, võib vesi voolikusse jääda ja hiljem ebameeldiva maitse tekitada.

Seega, pea meeles oma piipu puhastada ja võid olla kindel, et vesipiip teenib sind kaua aega!

 

Jälgi neid lihtsaid nippe, et teha nii, et vesipiip maitseks värskelt. Tead veel mõnda nippi? Jaga seda meiega või postita see Instagrami hashtagiga #hekkpipe.

Hakka trükkima ja otsimiseks vajuta Enter klahvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.