Korduma kippuvad küsimused

Tarnimine

DHL kulleriga on tarneaeg Euroopa riikidesse tavaliselt 2-4 tööpäeva. Baltikumi piires on DHL tarneaeg tavaliselt 2-3 tööpäeva. DPD või Omniva pakiveo tarneaeg on tavaliselt 1-2 tööpäeva.

Rahvusvahelise tarnimise jaoks kasutame peamiselt DHL Expressi. Mõnede regioonide ja riikide puhul (näiteks Baltikumis) kasutame DPD või Omniva pakiautomaadi teenust.

Rahvusvaheline transport DHL Expressiga maksab 25 EUR ning hind ei sõltu tellitava kauba kogusest, nii et tellida võid koos sõpradega 😉

DPD pakiveoteenuse maksumus Baltikumi piires on varieeruv:

 • Kuni 29,99€ maksvate tellimuste puhul maksab pakiautomaati toimetamine 3,5€
 • Rohkem kui 30€ maksvate tellimuste puhul maksab pakiautomaati toimetamine 0€
 • Kliendi poolt soovitud aadressile kohaletoimetamine maksab 6€

Kui pakk saadetakse Baltikumist väljapoole, edastame kliendile saadetise kohta jälgimislingi, nii et klient saab oma paki asukohta ja ennustatavat kohalejõudmise aega alati kontrollida.

Kui märkad mistahes kahjustust hetkel, mil tarnimisfirma sulle paki üle on andnud, palume sul kahjustada saanud osast pilti teha ning lasta tarnijal vigastus ka kirjalikult fikseerida. Kui avastad mõne katkise osa pärast paki avamist, palume sul samuti katkisest osast erinevate nurkade alt pilti teha ning saata meile lisaks piltidele ka kirjeldus. Siis saame kokku panna vajaliku kahjunõude ning organiseerida sulle uue tasuta saadetise.

Soodustused ja kampaaniad

Meil võib isegi olla! Palun uuri meie Facebooki ja/või Instagrami lehelt, kus võid aeg-ajalt leida soodusmüüke, tasuta äraandmisi ja kampaaniamänge.

Kui oled huvitatud koostööst ja Hekkpipe’i reklaamimisest, peaksid meiega kontakteeruma ja oma ideed jagama, et saaksime koos midagi välja mõelda. Võime vastutasuks reklaami eest anda soodustusi, mõne tasuta toote, teha vastastikust müüki jne. Palume sul aga arvestada sellega, et meil pole alati võimalik kõiki koostöö- ja reklaamiettepanekuid aktsepteerida. Peamiselt otsime sellist koostööpartnerit, kes sobib meie brändiga hästi ning kellel on turunduspotentsiaali ka pikaajaliseks koostööks. Igal juhul tasub meile kirjutada ning saame ehk üheskoos midagi ära teha 😉

Varuosad ja aksessuaarid

Jah, paneme sinu uue pitsi või kesktoruga ka tasuta tihendi kaasa.

Saad endale meie veebipoest eraldi uue tihendi tellida. Kuna tihendit on lihtne ära kaotada, soovitame korraga osta rohkem kui ühe tihendi 😉

Kirjutasime ülevaatliku blogipostituse erinevatest söemarkidest.

Loomulikult eelistame naturaalset sütt, kuid ei saa salata, et kiirsüte kasutamine on mugavam. Lisainformatsiooni saamiseks loe meie blogipostitust.

Turul leidub palju suurepäraseid vesipiibutubaka brände, millest mõned meie lemmikud on näiteks: Al Fakher, Fumari, Starbuzz, Fantasia ja Social Smoke. Valik on lai ja maitsed erinevad, nii et julgustame sind lihtsalt erinevaid marke proovima. Mainitud brändid pakuvad väga hea kvaliteediga tubakat, ehkki mõned nendest ei pruugi olla igal pool vabalt kättesaadavad ning võivad ka üsna kallid olla.

Puhastamine

Meil on põhjalik, kuid samas väga lihtne puhastamisjuhend Hekkpipe vesipiipudele.

Üldiselt piisab kesktoru, vooliku ja pudeli pesemiseks lihtsalt soojast või kuumast veest. Soovi korral võid kasutada ka seepi või nõudepesuvahendit, kuid ära unusta pärast puhta veega loputada! Pärast pesemist jäta oma voolik kindlasti kuskile mõneks ajaks nõrguma. Kui pakid vooliku kohe karpi, võib vesi voolikusse jääda ning ebameeldivat lõhna tekitada.

Pitsi puhastamiseks (sh üleliigse tubaka eemaldamiseks) võib kasutada paberkäterätikuid, kuuma vett ja nõudepesukäsna. Kui oled hädas kõrbenud tubakaga, soovitame kasutada alumiiniumist kaabitsat. On olemas ka terasest kaabitsad, mis näevad täpselt samasugused välja, kuid on palju jäigemad ning võivad pitsi välispinna ära kraapida. Alumiiniumkaabitsat kasutades pole me täheldanud märgatavat kahjustust pitsile. Kaabitsat ei ole vajalik pärast iga sessiooni kasutada, vaid ainult siis, kui kõrbenud tubakas hakkab piibu maitset rikkuma.

Vesipiibu karpi pole vaja eraldi pesta, kuid vajadusel võib seda veega teha, kuna karp on veekindel.

Soovitame tungivalt vesipiipu puhastada koheselt pärast kasutamist. Erinevate osade puhul kehtivad siiski väiksed erisused:

 • tubakapits – puhasta see pärast iga sessiooni, enne kui uue tubaka peale paned.
 • ülejäänud osad (voolik, pudel, kesktoru jne) – puhasta need siis, kui oled oma  vesipiibuolengu lõpetanud

Me kõike naudime puhast vesipiipu, millel on värske maitse ning millest saame paksu tossu. Kuidas seda ometi saavutada? Vastus on ülimalt lihtne – puhasta seda! Hekkpipe vesipiibu puhastamine tähendab lühidalt seda, et saad endale iga kord tervislikuma ja ühtlasi ka hügieenilisema vesipiibusessiooni. Kui sa oma vesipiipu ei puhasta, jäävad kõrbenud tubakas ja suits erinevate detailide külge, mis aga muudab vesipiibu maitse üsna halvaks, mitte soovitult värskeks.

Tellimine ja maksmine

Kui toode on meie veebipoest otsa saanud (out of stock), siis peaksid meile kirjutama shop@hekkpipe.com ning konkreetse toote kohta küsima. Tihtipeale polegi toode tegelikult otsas, vaid tegemist on mingit sorti veaga meie süsteemis. Kui toode juhtub tõepoolest otsas olema, siis võib uue toote veebipoodi müügiletulek aega võtta kuni 1 nädal, eriolukordades ka rohkem.

Võimalik, et sinu soovitud piip on selles konkreetses värvitoonis otsa saanud. Samas on alati ka võimalus, et meie süsteem annab mingil põhjusel vigase info. Igal juhul tuleks meile kirjutada shop@hekkpipe.com ning saame antud probleemi lahendada või oma varusid täiendada.

Maksmiseks on 3 võimalust:

 1. Turvaline deebet-/krediitkaardi makse eurodes läbi EveryPay keskkonna.
 2. Turvaline deebet-/krediitkaardi  või PayPal makse eurodes või USA dollarites läbi PayPal keskkonna.
 3. Turvaline makse pangalingiga läbi Maksekeskuse Baltikumis ja Soomes.

Hekkpipe vesipiipe on lisaks meile Eestis hetkel võimalik osta Universaal Universumi poodidest ning Cosmosepiipude veebipoest. Kui tead veel mõnda ägedat poodi (nii Eestis kui välismaal), millesse Hekkpipe sobida võiks, siis anna meile teada shop@hekkpipe.com ning ehk saame oma piibud ka nende sortimenti lisada 😉

Kui vesipiibu kättesaamisega on mingil põhjusel väga kiire, siis tasub meid sellest teavitada ning saame vajadusel ka oma Tallinna laos kohapealt müüa.

See on võimalik, kui teavitad meid oma soovist enne tellimuse esitamist shop@hekkpipe.com. Selliste tellimustega tegeleme hetkel juhtumipõhiselt, kuid lähitulevikus on erinevate värvidega külgi võimalik ka meie veebilehe kaudu valida.

Üldised küsimused Hekkpipe vesipiipude kohta

Meie usume, et iga Hekkpipe vesipiip on sinu jaoks õige 🙂 Kuidas aga valida seda kõige õigemat mudelit, mis rahuldab kõik sinu nõudmised vesipiibule ?

Hekkpipe Active võiks olla ideaalne valik aktiivsele inimesele, kuna Active’it on tänu õlarihmale ülimalt lihtne endaga kuhu iganes kaasa võtta – piknikule, (ratta)matkale, mäesuusatripile… nimekiri jätkub. Active on teatavasti ka kõige rahakotisõbralikum variant 😉

Kui aktiivsete ettevõtmiste väisamine vesipiibu seltsis ei ole sinu jaoks prioriteet ning loeb rohkem vesipiibu eriline disain, siis võiks sulle sobida Hekkpipe Hexagon, mis on nii funktsionaalne kui sobib ka lahedaks aksessuaariks majapidamisse 🙂 Hexagon on oma kaalult umbes pool kilo kergem kui Active ja Deluxe ning teda on vesipiibusessiooni ajal kõige mugavam käsitleda, kuna ta hõlmab erinevalt teistest piipudest spetsiaalset roostevabast terasest kopsikut, mistõttu tema kasutamiseks ei ole vaja fooliumit ja seetõttu on tubaka lisamine keset piibusessiooni ülimalt mugav ning võimalik ilma sütt liigutamata. Soovi korral võib fooliumit muidugi kuumuse ühtlustamiseks kasutada.

Hekkpipe Deluxe’is on ühendatud kahe eelmise piibu parimad omadused, st ta on käerihma tõttu sama hõlpsasti kaasaskantav kui Active ning samas välimuselt ülimalt stiilne ja elegantne, hõlmates vaid parima kvaliteediga materjale – tammepuit, nahkdetailid ja ülim viimistlus. Deluxe töötab samal põhimõttel nagu Active, nii et sisuliselt on nende puhul erinev ainult väline karp ja voolik. Samas on ta kolmest piibust kõige kallim just tänu oma materjalide kõrgele kvaliteedile ja viimistlusastmele.

Kõigi kolme piibu puhul on muidugi kohandamise võimalus – Active ja Hexagon on saadaval üsna laias värvivalikus ning võimalik on isegi piibu erinevate külgede värve varieerida. Deluxe on siiski saadaval vaid kahes värvitoonis – must ja pruun.

Lisaks värvivalikule saab piibu veel erilisemaks teha personaalse graveeringuga – selles osas meil piiranguid praktiliselt pole 😉

Materjali- ja tootmisdefektide osas kehtib 24 kuu pikkune garantiiaeg alates kauba kättesaamisest.

Parima vesipiibukogemuse saamiseks soovitame sul alati järgida meie vesipiibu kasutusjuhendis olevaid juhiseid.

Kui oled kõiki juhiseid hoolikalt järginud ning probleem pole endiselt lahenenud, võta meiega ühendust ning proovi selgitada, mis tundub valesti olevat. Tahame anda endast parima, et sind aidata, sest usume, et õige Hekkpipe kogemus on parim vesipiibukogemus ning kõik väärivad sellest osa saama 😉

Soovitame visata pilgu peale ka meie nippidele võtmaks oma vesipiibusessioonist maksimumi.

Hekkpipe vesipiipude ära lõhkumine on üsna keeruline. Samas pole peaaegu mitte miski täiesti purunematu, kuid pole ju ka mõtet proovima hakata 🙂 Seega palume sul oma vesipiipu mitte mõne tugeva või terava esemega lüüa, vastu seina visata või kusagilt kõrgelt maha kukutada. Kõige kergemini purunev osa Hekkpipe vesipiibust on pits, kuid selle saab kergesti välja vahetada.

Üks Hekkpipe sessioon kestab tavaliselt umbes 45 minutit, olenevalt paigaldusest ja inimeste arvust. Teatud olukorras võib üks sessioon kesta isegi 1 – 1,5 h. Selle jaoks on kindlasti vajalik õige kuumuse balanss ning regulaarne söe vahetamine.

Deluxe on teistest piipudest kallim selle valmistamiseks kasutatavate materjalide ning ka ajakulu tõttu, mis nii elegantse ja kauni piibu tegemiseks läheb. Iga piip on väga hoolikalt viimistletud. Materjalidena kasutame tugevat tammepuitu ning naturaalsest nahast detaile.

Deluxe töötab samuti väga hästi. Funktsionaalsuse koha pealt on Deluxe ja Active praktiliselt identsed.

Kahjuks pole võimalik teiste brändide vesipiibujuppe meie Hekkpipe piipudega kombineerida, ilma et see ei kompromiteeriks Hekkpipe’i terviklikkust ja funktsionaalsust. Iga detail on spetsiaalselt Hekkpipe’i jaoks disainitud, arvestades kõiki vajalikke parameetreid, kuumuse balanssi, kerget kaalu ja kaasaskantavust.

Söe liigutamine on väga lihtne – lihtsalt kalluta vesipiipu kuni 45 kraadise nurga alla. Rohkem infot ja õpetusvideo leiad meie blogipostitusest kuidas liigutada vesipiibusütt.

Meil on selle jaoks täpselt sobiv blogipostitus, palun uuri meie vesipiibu nippe värskema maitse saamiseks.

Lühidalt:

 1. Kasuta jääd ja külma vett
 2. Kasuta niisket ja värsket kvaliteetset tubakat
 3. Aeg-ajalt puhu õrnalt voolikusse natuke õhku
 4. Kasuta sobivat tubakakogust (jäta kindlasti natuke ruumi fooliumi ja tubaka vahele)
 5. Hekkpipe Active’i ja Deluxe’i puhul tuleb kasutada 9 kihti fooliumi. Hexagoni puhul pole foolium küll otseselt vajalik, kuid võid siiski proovida 2-4 kihi kasutamist, et vähendada/ühtlustada söe kuumust
 6. Liiguta sütt iga 5-7 minuti tagant, nii et tubakas kõrbema ei läheks. Kuumuse paremaks reguleerimiseks murra süsi eelnevalt tükkideks
 7. Eelista naturaalset sütt kiirsüte asemel
 8. Kasuta vorteks tüüpi pitsi nagu näiteks Hekkpipe vesipiibu pits 😉
 9. Vaheta oma vesipiibu pudelis või anumas vett pärast igat sessiooni
 10. Hoolitse oma vesipiibu eest! 🙂

Graveerimine

Jah, see on võimalik, kuid pead arvestama, et graveeringu kogumaksumus läheb suuremaks, olenevalt graveeringu keerukusest.

Jah, graveerida on võimalik esikülje ülemisele alale, senikaua kuni see sobib Hekkpipe logo ja piibu üleüldise välimusega. Deluxe vesipiibu puhul on võimalik graveerida ainult tagaküljele, kuna teised küljed on kaetud nahaga,

Deluxe ja Hexagon piipudele on võimalik graveerida ka väga väikseid detaile, nii et tulemus näeb väga hea välja. Active’i puhul soovitame pigem paksema piirjoone ja väiksema hulga detailidega graveeringuid.

Graveeringut on võimalik teha Hekkpipe’i puidust osadele, ehk siis karbile ning ka vooliku puidust osale (Active’i ja Deluxe’i puhul). Tuleb aga arvestada, et graveeritav ala on vooliku puhul oluliselt väiksem (umbes 10×50 cm).

Üldiselt on graveering must/pruun ega sõltu karbi värvusest. Iga graveeringu värv võib natuke varieeruda, mis on tingitud puidu eripärast.

Soeta endale päris oma Hekkpipe vesipiip!

Hakka trükkima ja otsimiseks vajuta Enter klahvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.